Kategorie

 O firmie

 Misja 

 Dane firmy

Rhino Horn

 

Uwaga: Nasza firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Prowadzimy sprzedaż hurtową. 
Zapraszamy do kontaktu: 
Hubert Mroczek: +48 12 251 48 14


www.rhinohorn.pl


Rhino Horn™
Dzbanek do płukania nosa
Wyrób medyczny

Płukanie nosa słoną wodą ma działanie prewencyjne, dobrze wpływa na śluzówkę nosa, w naturalny sposób ją udrażnia, co powoduje, że jest bardziej odporna na bakterie i wirusy. Pomaga przy problemach z zatkanym nosem, katarem, przy przeziębieniach, w przypadku chronicznego kataru siennego. U osób cierpiących na katar alergiczny (powstający w przypadku alergii na pyłki i kurz), w czasie wypłukiwania nosa następuje usunięcie alergenu, a co za tym idzie, dochodzi do złagodzenia uciążliwości, nie wywołując żadnych skutków ubocznych. 
Niniejsza metoda okazała się bardzo skuteczna w zapobieganiu oraz leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych jak i zapalenia zatok przynosowych. Roztwór solny pozytywnie wpływa na nawilżenie śluzówki, przyspieszając jej regenerację. Wypłukiwanie nosa sprawdziło się, podczas zabiegów chirurgicznych nosa, u osób pracujących w ciężkich warunkach (w miejscach, gdzie tworzy się duża ilość kurzu) oraz przy nadmiernym wysychaniu śluzówki nosa.

Masz katar?
Alergię?
Problemy z zatokami?

 

Zalecane przez lekarzy w chorobach uszu, nosa, gardła – otolaryngologów.

Wypłukiwanie nosa dzbankiem Rhino Horn pomoże, jeśli masz zatkany nos, jesteś przeziębiony, cierpisz na częste zapalenia zatok przynosowych, alergię lub katar sienny.

 • Do płukania nosa stosuje się słoną wodę (0,9% roztworu NaCl, czyli roztwór fizjologiczny) w temperaturze ciała.
 • Korzystanie z dzbanka Rhino Horn™ nie jest trudne – wystarczy letnia woda oraz zwykła sól kuchenna.
 • Dzbanek Rhino Horn™ jest zaprojektowany w taki sposób, aby woda swobodnie przepłynęła z jednego nozdrza do drugiego tylko dzięki sile grawitacji.
 • Nos dzbankiem Rhino Horn™ mogą płukać dzieci w wieku od 5 lat pod okiem dorosłej osoby.
 • Po nabyciu praktyki cała czynność zajmuje ok. 1 minuty włącznie z przygotowaniem roztworu.
 • Poniżej można obejrzeć film instruktażowy.
 • Płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™ jest naturalną i w wielu przypadkach stosowaną z powodzeniem alternatywą dla powszechnych kropli i sprayów do nosa.

Dostępne w czerwonym i niebieskim kolorze.

1 Jedną miarkę soli… 
Użyj zwykłej soli kuchennej lub soli morskiej (NaCl), nie należy używać substytutu soli ani soli aromatyzowanej,
mieszanej.
2 … uzupełnić wodą …
Dzbanek należy do pełna wypełnić wodą o temperaturze ciała (ok. 37 °C) i rozpuścić w nim sól. Woda musi być czysta,
czyli zdatna do picia.
3 … płukanie nosa… 
Lekko pochyl głowę do przodu, woda swobodnie przepłynie z jednego nozdrza do drugiego.
4 … i wydmuchanie.
Delikatnie wydmuchaj resztki wody z nosa, efektem będzie oczyszczony nos i miłe uczucie.

Rhino Horn

Sposób użycia dzbanka Rhino Horn™ jest bardzo prosty, jednak zalecamy zapoznanie się z instrukcją używania.

Znaczenie podstawowych pojęć

 • Jala Neti (w języku angielskim Jala Neti ) – nazwa procedury wypłukiwania nosa w jodze.
 • Roztwór fizjologiczny – jest to wodny roztwór 0,9% roztworu chlorku sodu NaCL, taki sam jak osocze krwi, tzn. Mówimy o roztworze izotonicznym – patrz poniżej.
 • Roztwór hipertoniczny  - w odniesieniu do płukania nosa, roztwór o wyższym stężeniu niż naturalne środowisko w nosie może powodować pieczenie oraz podrażniać błonę śluzową nosa. Dozwolone jest krótkotrwałe użycie około 2% roztworu NaCl w celu uwolnienia zatkanego nosa oraz obrzęku śluzówki.
 • Roztwór hipotoniczny - w odniesieniu do przeprowadzenia płukania  nosa roztworem soli o stężeniu niższym niż  środowisko naturalne w nosie. Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie ciśnienia na błonę śluzową.
 • Roztwór izotoniczny - najbardziej odpowiednie stężenie dla regularnego płukania nosa to izotoniczny roztwór soli (zawierający 0,9% NaCl).
 • Płukanie nosa - nazewnictwo procedury płukania nosa.
 • Lota Neti – naczynie do wypłukiwania nosa używane w jodze, w języku angielskim znaczy Neti Pot.
 • NaCL – chlorek sodu lub sól kuchenna.
 • Prysznic dla nosa – definiowanie sposobu płukania nosa.
 • Oto -  otolaryngologia. Oddział lekarzy zajmujacy sie diagnozowaniem i leczeniem chorób uszu, nosa i gardła.


Przygotowanie wody

Woda do płukania nosa powinna być lekko ciepła, zbliżona do temperatury ciała (ok. 37°C) oraz zawierać 0,9% soli (roztwór fizjologiczny). Odpowiada to 2,7 g soli kuchennej (1 miarka) na 300 ml wody w dzbanku Rhino Horn™. Jeśli nie jesteś pewien co do jakości wody z kranu, należy użyć przegotowanej wody!

1. Wsyp jedną miarkę (2,7 g) delikatnie zmielonej soli do dzbanka Rhino Horn™. Użyj soli kuchennej lub morskiej (NaCl), nie należy używać substytutu soli ani soli aromatyzowanej.

2. Naczynie całe wypełnij wodą o temperaturze ciała (ok. 37°C – woda w dotyku wydaje się stosunkowo ciepła). Dzbankiem można potrząsnąć lub wodę zamieszać np. miarką, aby sól się szybciej rozpuściła. Jeśli woda z kranu zawiera większą ilość gazów należy zaczekać aż wygazuje.

Mycie dzbanka Rhino Horn™

Po użyciu dzbanka Rhino Horn™ należy go dokładnie opłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Wirusy i bakterie nie utrzymują się na suchej powierzchni tworzywa. Od czasu do czasu należy dzbanek dokładnie umyć gorącą wodą, ewentualnie w zmywarce. Dzbanek (nie miarkę) można również wysterylizować poprzez wygotowanie go przez 3 minuty. Osad z soli można usunąć octem.

Według opinii lekarzy Rhino Horn™ należy traktować jak przedmiot higieny osobistej, tak samo jak szczoteczkę do zębów. Dlatego zaleca się, aby każda osoba miała swój własny dzbanek.


Co robię źle?

Problem: woda nie wylatuje przez drugą dziurkę nosa.

Przyczyny mogą być dwie:

1. Nos jest zatkany, dlatego że śluzówka jest spuchnięta. Jeśli nie potrafisz oddychać przez nos, woda również przez niego nie przecieknie. Jednak ciepła słona woda działa rozluźniająco na śluzówkę, a więc może zatkany nos stopniowo udrożnić. Dlatego należy pozostawić wodę w dziurce nosa przez około pięć sekund. Tę samą czynność należy powtórzyć dla drugiej dziurki i znowu pozostawić roztwór na około pięć sekund w dziurce. Czynność można powtarzać tak długo dopóki woda nie zacznie przelatywać przez nozdrza – należy zmieniać otwory nosowe. Udrożnienie nosa można poprawić również zwiększając tymczasowo ilość soli w roztworze – np. 1,5 miarki, czyli aplikacja roztworu hipertonicznego.

2. Jeśli dzióbek dzbanka Rhino Horn™ trzymasz pod niewłaściwym kątem albo, jeśli zbyt mocno dociskasz dzióbkiem do nozdrza, woda w ogóle nie wleci do nosa.

Problem: woda wlatuje do ust i gardła.

Przyczyna: Prawdopodobnie zbyt mocno wysunąłeś brodę do przodu. W trakcie płukania nosa zaleca się dociskanie brody do klatki piersiowej w lekkim skłonie. Niemniej jednak ew. połknięcie określonej ilości roztworu nie stanowi żadnego ryzyka dla zdrowia.

Problem: płukanie piecze lub w inny sposób jest nieprzyjemne.

Przyczyna: Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie nacisku i pieczenia wewnątrz nosa. Zbyt duża ilość soli lub zbyt chłodna woda również powodują nieprzyjemne uczucie. Woda nie powinna być ani zbyt zimna ani zbyt ciepła, zalecana temperatura wody to 37°C (taka woda wydaje się być w dotyku stosunkowo ciepła). Właściwe stężenie soli jest dane rozpuszczeniem miarki soli w dzbanku z wodą.

Nadmierne używanie kropli do nosa może uszkodzić śluzówkę. Słona woda zaś dobrze wpływa na śluzówkę i w naturalny sposób ją udrażnia oraz powoduje, że jest bardziej odporna na bakterie i wirusy. Płukanie nosa stymuluje również naturalne mechanizmy czyszczenia dróg oddechowych, tym samym przyczynia się do usuwania śluzu i obcych cząstek z płuc.

Jak często mogę używać Rhino Horn™?

Rhino Horn™ można używać codziennie. W szczególnych przypadkach – np. w okresie zwiększonego stężenia pyłków alergizujących, podczas silnego przeziębienia lub w przypadku nagłego zapalenia zatok – płukanie nosa można wykonywać 2-4 x dziennie. Jednak w sytuacjach zwykłych, kiedy płukanie nosa ma służyć higienie oraz zapobiegać rozwijaniu się chorób, raz dziennie w zupełności wystarczy.Oferta dla otolaryngologów, alergologów, lekarzy rodzinnych oraz pozostałychRhino Horn sprzedawany jest od 1999 roku w Skandynawi, Francji, Holandi, USA, i w wielu innych krajach. Teraz jest już dostepny w Polsce.

Chcielibyśmy zaproponować lekarzom bezpłatnie produkt  Rhino Horn, dzbanek w celach demonstracyjnych wraz z ulotkami informacyjnymi dla pacjentów.

Poniżej możesz obejrzeć video ukazujące sposób wypłukiwania nosa przy pomocy dzbanka Rhino Horn.

Wypłukiwanie nosa roztworem fizjologicznym o temperaturze ciała jest naturalną, przyjemnie działającą alternatywą dla zapobiegania, łagodzenia oraz leczenia  przyczyn zatkanego nosa, zapalenia zatok i alergii na kurz i pył.

Na samym dole znajdziesz cytaty z publikacji naukowych.


Wyprodukowano w Norwegii z twardego tworzywa (PEHD), nadającego się do recyklingu i przyjaznego dla środowiska.

Regularne płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™:

 • działa zapobiegawczo lub łagodzi przebieg zapalenia zatok przynosowych,
 • zwiększa odporność śluzówek nosa na infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • usuwa z nosa kurz i pyłki, tym samym zmniejsza objawy alergii,
 • pomaga po zabiegach chirurgicznych w okolicach nosa,
 • w naturalny sposób odtyka nos podczas zwykłego kataru,
 • pomaga ludziom cierpiącym na dolegliwość syndromu suchej śluzówki,
 • może pomóc kobietom ciężarnym, które w wyniku zmian hormonalnych mają zatkany nos,
 • stymuluje naturalne mechanizmy czyszczenia dróg oddechowych.

Dzbanek Rhino Horn™ – do nabycia w aptekach i sklepach zielarskich!

Zagraniczne studia lekarskie na temat w/w metody

Wingrave (1902) The Nature of Discharges and Douches. The Lancet.
Abstract: Discussing cleansing of the nasal passages as a central method of treating different illnesses in the last part of the 19th century.

Holmström M et al. (1997) Effect of Nasal Lavage on Nasal Symptoms and Physiology in Wood Industry workers. Rhinology 35:108-112.
Abstract: A Swedish study of the effect of daily use of nasal cleansing of the nose with salt water for workers of the wood industry. There was a positive effect both on the experienced symptoms and also on the measured functions of the nose of these workers.

Talbot et al. (1997) Mucociliary Clearance and Buffered Hypertonic Saline Solution. Laryngoscope 107:500-503
Abstract:  Buffered hypertonic saline nasal irrigation is an important addition to the care of sinus disease, both chronic and post surgical. Buffered hypertonic saline irrigation should be used in chronic and postoperative sinus patients. Those with other causes of sinusitis, may also benefit from regular nasal irrigation with this solution.

Taccariello et al. (1999) Nasal Douching as a Valuable Adjunct in the Management of Chronic Rhino Sinusitis. Rhinology 37:29-32
Abstract: An English study showing the significant improvement of the conditions in the nasal passages and improvement of the general quality of life of patients with chronic sinusitis, associated with the use of cleansing the nose with salt water.

Heatley et al. (2000) Nasal Irrigation for the Alleviation of Sinonasal Symptoms. Presented at the annual Meeting of the American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery, Washington DC. 09/25/00
Abstract: Daily nasal irrigation with hypertonic saline significantly improved symptoms of chronic sinusitis in this study. Many subjects were able to decrease or eliminate medication used during the study period.

Tomooka I. et al. (2000) Clinical Study and Literature Review of Nasal Irrigation. The Laryngoscope 110:1189-1193.
Abstract: An American Study of 211 patients with different inflammatory conditions in the nose including allergic problems. They found that the daily use of nasal cleansing with salt water significantly improved a great lot of parameters of experienced discomfort. They concluded that this treatment has an enormous potential of improving the quality of life of millions of patients in a very cost effective way.

Stjärne P (1999) Näsvist med nässköljning! (Nosewise with Nasal Cleansing) Medicinskt Forum 5:42-43.
Abstract: A recommendation of regular nasal cleansing of the nose from a professor of a Swedish University Hospital relevant for all patients with inflammatory illnesses and for those patients who have had surgery in the nose.